elenco Aziende - HOME PAGE -

L'Oreal PROFESSIONNEL HOMME стил
< L OREAL PROFESSIONNEL - LOREAL BACK

Човекот- боја производи - L OREAL PROFESSIONNEL - LOREAL


L'OREAL PROFESSIONNEL HOMME стил
   +39 0331 1706328
Download PDF

           Производ видено Visits: 100304 пати

offer/price
The best on the market / Il meglio del mercato
from the factory

Product of Excellence
L'Oreal PROFESSIONNEL HOMME стил

- ВОСОК
Сјаен ефект.
Дефинирање чист.
Мека на допир.
Пакување: мл тегла 50.

- CLAY
Мат ефект.
Одредување и силна контрола.
Пакување: мл тегла 50.

- МАТ
Мат ефект.
Изгледа repositionable.
Природен резултат.
Пакување: 75 ml flacontubo.

- посилна
Поправање Гел дополнителна сила.
Екстремни чекање.
Изгледа дефинирани долго траење.
сад: 150 цевка мл.

- SCULPTE
Влакнести пулпа моделирање.
Максимална дефиниција на движењето
Флексибилни монтажа.
сад: 150 тегла мл.

- CLEAR фикс
гел со докажано анти-првут акција
Силна одржи.
Технологија :
- Пироктон оламин : тој делува врз скалпот да се елиминира првут
.- Полимери fixatives :. Sculpt косата на силна и трајна приврзаност
сад: 150 цевка мл .

itenesfrdeptruarhybebgcazhcsdaeletfafigaglhihrhuidiwjakoltlvmkmsmtnlnoplroskslsqsvthtltrukvi
contact us
Contattaci Subito
Newsletter
Gossip e News
Beauty Bazar
GLOBENews
E-commerce
Globelife TV - Internet television
Hairfashion Gallery
Beauty News
Hair cafe
Marketing
Hair Collection
 
privacy policy